Фотоапарати

Популярни продукти

Филтри
Подреди по:
Покажи по:
Филтри
Подреди по:
Покажи по:

Фотоапаратите, подобно на телевизорите, останаха едни от малкото видове техника, съхранили се през годините. Касетофоните, грамофоните, стерео уредбите например днес са по-скоро антика, отколкото масово употребявани устройства. Разбира се, те извървяха дълъг път на развитие и тъкмо благодарение на тази еволюция днес на глобалния пазар се срещат марки и модели, част от които напълно начинаещи в занаята, други - със столетна история. Селекцията на фотоапарати, направена от ozone.bg, е подчинена именно на това разнообразие. Постарали сме се нашият онлайн магазин да даде на всеки потребител онова, което му е най-необходимо и то - на максимално ниски цени.

Кои са пионерите, предлагащи професионални и любителски фотоапарати

Ако има противоречиви мнения относно рождената дата на фотографията и нейния родоначалник, то на въпроса под егидата на коя компания е направена първата снимка, отговорът е еди - Canon. Титан, успял да се задържи на пазара и да еволюира в синхрон със световните явления, предлагащ безбожно скъпи, но и сравнително евтини варианти. Canon е едно от най-продаваните имена и една от най-търсените марки, произвеждащи всички видове фотоапарати, за които се досещате:

  • моментни;

  • безогледални;

  • лентови;

  • цифрови;

  • аналогови;

  • DSLR.

Някои от Вас първо са се сетили за Nikon. Това е вторият най-разпознаваем бранд на пазара на фотографски устройства, следван от Kodak. Любопитен факт за Kodak, който малцина знаят, е изборът на името му. Смята се, че звукът, който се чува при щракването на снимката, е именно “kodak”, което е накарало неговите създатели да променят първоначалното си наименование “NoDak”.

На какво се дължи техният успех

Инвестиции, разработки, изследвания, опити. Голяма част от компаниите съществуват още отпреди Втората световна война, поради което са в тясно съприкосновение с военните и спецслужбите. Последните са ги ползвали като тренировъчни уреди, особено в авиацията, но така или иначе идейният им замисъл се запазва до днес. Освен това се наблюдава коренна разлика във външния им вид - преди са били грамадни и тежки, днес са компактни и леки.

През 60-те години на 20-ви век особена популярност набира марката Полароид, чийто предшественик са press фотоапаратите. 60 години по-късно Apple ще инкорпорира в своите макбуци machined aluminium - дизайнът на небезизвестната марка Derby-Lux.

Защо направихме това кратко лирическо отклонение? Само за да Ви убедим, че историята на фотоапаратите (както на професионалните, така и на полупрофесионалните видове) е не само дълга и интересна, но и че първите устройства са надскочили времето и епохата, в която са били сътворени. Това параметрично надграждане не спира и до днес.

Запознати ли сте с Point & Shoot фотоапаратите

Ако за пръв път ги чувате, то или не се интересувате от фотография, или сте ги срещали под друго наименование. Това са фотоапаратите, които семействата носят със себе си и ползват за заснемането на общи ваканционни снимки. Изображенията са в jpeg формат, работят с AA батерии, по размери са малки, по тегло - леки. Можете да го съхранявате в жабката на колата, в дамската чанта и др.

Какво представляват Bridge апаратите

Това е хибриден модел, съчетаващ някои характеристики на DSLR и Point and Shoot фотоапаратите. При тях се наблюдава следното:

  • Поддържат RAW формат;

  • Бюджетни решения за фотографи с набито око и високи изисквания към изображенията;

  • По-удобни са за носене;

  • Имат фиксиран обектив.

Какви са предимствата на моментните и филмовите камери

Моментните камери представляват семпло, с многогодишна история, решение за фотографи-любители. Всички можем да си спомним черно-белите снимки, изскачащи от малки апарати в мига, когато са заснети. Техните създатели не са професионалисти, а майки, бащи, деца, дори баби и дядовци. Причината е, че те са много опростени откъм функционалност и не се изискват големи познания, за да запечатате спомените моментално. След като приключите със заснемането, споделените мигове са на хартиен носител и отиват направо в рамка или албум.

Филмовите камери на свой ред са сред онези апарати, с които реално започва историята на фотографията от съвременен тип. Най-напред снимките са били запечатани върху филм, докато днес този филм е заменен със микрочипове - карти с памет или сензори. Регулацията на блендата и другите параметри става ръчно.

Какво ще Ви посъветваме

Изборът на фотоапарат е също толкова труден, колкото селекцията на смартфон, лаптоп, телевизор и друга електроника. Разликата е единствено в това, че фотоапаратите ще ги ползвате по-рядко в случай че нямате силно увлечение към фотографията или не изкарвате прехраната си с това. Ако обаче това е занаятът Ви, нещата добиват коренно различен вид. Най-добре би било, ако използвате контактите в нашия онлайн магазин, за да се свържете с нас и да обсъдим възможностите. След което ще финализираме поръчката Ви и ще осигурим бърза и надеждна доставка.

Виж повече